3 klaidos pasitaikančios tiesiant laidus

3 klaidos pasitaikančios tiesiant laidus

Paprasta suklysti ir ypač sudėtinga vėliau naudoti instaliaciją. Atsiranda dažniausia tuomet, kai norite sutaupyti laiko ir elektros laidų kiekį - dažnai net nesuvokiame, kokios bus mūsų aplaidumo pasekmės. Kurias teisingo laidų tiesimo taisykles laužome dažniausia? Pažinkite populiariausią trejetuką!

Pirmas: laidų tiesimas tarp paskirų taškų trumpiausiu įmanomu keliu jų tiksliai neaprašant. Galbūt tai padeda sutaupyti laiko ir laidų, bet tik iki pirmo taisymo ar namo remonto. Užtikriname, kad jau pirma neteisingai išgręžta anga gali sukelti avariją, kurios pasekmės gali reikalauti didelių išlaidų jo pašalinimui. Visa tai dėl to, kad instaliaciją planavome taupiuoju būdu, nekreipdami dėmesio į logiką.

Antra: neatsižvelgėme į gyslų spalvas. Šia tema jau kalbėjome viename iš ankstesnių straipsnių: Keli žodžiai apie laidų spalvas. Spalvų kodų, nustatytų instaliacijos elementams, taikymas yra absoliučiai būtinas! Kas atsitiks, jei to nedarysime tiesdami laidus? Ypač to pasekmes pajus prie instaliacijos prijungti trifaziai imtuvai. Jų korpuse besikaupianti įtampa gali sukelti rimtą elektros smūgį. O laidų, kurių spalvos neatitinka, ženklinimui galima panaudoti atitinkamų spalvų elektrą izoliuojančias juostas. 

Trečia: nepažymėti saugikliai ir skirstomojo skydo laidai. Aiškiai aprašyti ženkliai padeda judėti per paskirus instaliacijos elementus. Avarijos atveju be trukdžių surasite sugedusią dalį ir be problemų ją atjunksite. Ieškote produkto, kuris jums padės tai padaryti? Puikiai pasiteisins sustiprintos etiketės EPL komponentams.

Tiesiant elektros laidus verta laikytis kelių taisyklių, kurios padės tai padaryti teisingai, o visų pirma pasirūpins mūsų saugumu. Tinkamai suplanuota ir pažymėta instaliacija, tai garantija naudoti ilgus metus.

Norint užtikrinti aukščiausio lygio paslaugas, naudojame cookies failus (slapukus). Jeigu pasiliekate svetainėje, tai reiškia, kad sutinkate su jų išsaugojimu arba panaudojimu. Sužinok daugiau