Vamzdynai ir rezervuarai

Vamzdynai ir rezervuarai

Vamzdynų ženklinimas spalvotų etikečių bei rodyklių pagalba rekomenduojamas Europos standartų. Etiketės talpinamos ant vamzdynų tarpais, užtikrinančiais vizualinį identifikavimą, o jų spalva nustato siunčiamo agento rūšį, t.y. garai, vanduo, rūgštis ir pan. Rodyklė nurodanti mediumo tekėjimo kryptį gali būti patalpinta etiketės viduje arba jos išorinėje pusėje. Išskyrus agento rūšies ženklinimą, vamzdynas turi būti pažymėtas patvaria plokštelė, pvz. su jo pavadinimu bei KKS numeriu. Tokios plokštelės montavimas yra paprastas dėl specialaus laikiklio ir spaudžiamosios juostelės, kurios ilgis parenkamas pagal vamzdžio skersmenį. Patvariam rezervuarų ženklinimui naudojame aukštos kokybės medžiagas, atsparias oro sąlygoms. Lazerinis graviravimas ar spalvotas spausdinimas užtikrina įskaitomumą ilgus metus.
Skysčio tekėjimo krypties ženklinimas

Patvarus ir tinkamas vamzdyno ženklinimas yra būtinas siekiant užtikrinti instaliacijos aptarnavimo saugumą. Gerai paženklintoje instaliacijoje greitai surasite netinkamo darbo priežastis ir sklandžiai pašalinsite gedimą. Pasaulyje yra naudojama daug standartų, kuriais galima remtis. Tačiau visi reikalauja, priklausomai nuo transportuojamos terpės rūšies, naudoti atitinkamos spalvos etiketes. Taip pat labai svarbus rodyklių, rodančių tekėjimo kryptį, dydis, aprašymo šrifto dydis bei atstumas tarp etikečių, kuris priklauso nuo vamzdyno diametro. Vamzdynų ženklinimui rekomenduojame etiketes, kurios yra atsparios agresyviems veiksniams bei aukštai ir žemai temperatūrai.


KKS ženklinimas

KKS sistema (Kraftwerk – Kennzeichen - System) yra plačiai naudojama duomenų apie vamzdynus bei santechniką kodavimui ir užrašymui. Ženklinimo atlikimo technologija KKS sistemoje turi būti pritaikyta prie esančių apženklinto elemento aplinkos sąlygų (temperatūros, dulkių ir t.t.) ir turi užtikrinti ženklinimo įskaitomumą technologinės instaliacijos tarnavimo laikotarpiu. Ženklinimas turi būti matomoje vietoje ant korpuso arba kitų pastovių, nenuimamų ir nedemontuojamų įrenginio elementų. Atitinkamai pasirinktos medžiagos lentelę galima kniede sujungti su plieniniu laikikliu o visumą pritvirtinti prie vamzdžio plienine juosta. Juostelės ilgį pasirinkti pagal vamzdžio skersmenį/diametrą.


Rezervuarų ženklinimas

Talpyklos ir rezervuarai, skirti laikyti medžiagoms arba mišiniams, kurie kelia pavojų, privalo turėti atitinkamą ženklinimą, taip pat turėti perspėjantį ženklinimą. Ilgalaikiam rezervuarų ženklinimui rekomenduojame iš PVC, aliuminio arba nerūdijančio plieno pagamintas lenteles. Graviravimas lazeriu arba patvarus užrašas pagamintas UV-LED technologija sujungta su atitinkama medžiaga, garantuoja aukštą atsparumą ultravioletiniam spinduliavimui bei atšiauriai aplinkai. Lentelės matmenys ir montavimo būdas priklauso nuo rezervuaro matmenų.

Norint užtikrinti aukščiausio lygio paslaugas, naudojame cookies failus (slapukus). Jeigu pasiliekate svetainėje, tai reiškia, kad sutinkate su jų išsaugojimu arba panaudojimu. Sužinok daugiau